Nacionalni ispiti

Autor: Administrator , 6. 5. 2008.

Nacionalni ispiti u osnovnim školama provedeni su 6. i 8. svibnja 2008. godine.
U 1. osnovnoj školi Varaždin 6. svibnja 8. razredi pisali su kemiju, biologiju i fiziku,
8. svibnja pisali su strani jezik i hrvatski. Na dan ispita učenici su bili oslobođeni redovne nastave.

Što učenici misle o ispitima...

Mi mislimo da su ti ispiti korisni jer je to na neki način i priprema za srednju školu. Na tim ispitima sami sebe provjerimo koliko smo naučili kroz godinu. Iz nekih predmeta piše se gradivo od 5. do 8. razreda. Kad smo gotovi s pisanjem škola to pošalje na analizu u Zagreb. Mislimo da bi u testovima trebalo biti gradivo 7. i 8. ili samo 8. razreda. Željeli bi smo da se ti ispiti nikad ne ocjenjuju i da su oni samo uvid u to koliko su djeca naučila.