Svjetsko robotičko natjecanje RoboCup Junior Rescue 2013.

Autor: Tamara Ređep, 3. 7. 2013.

Hrvatska ekipa  je osvojila 1. mjesto na svjetskom robotičkom natjecanju RoboCup Junior Rescue 2013. održanom u Nizozemskoj od 24.06.-1.07.2013 godine s mentorom učiteljem Ivicom Kolarićem i kapetanom ekipe Filipom Kuzminskim učenikom 7 c razreda. Učenik 6a razreda  Robert  Špralja bio je dio ekipe koja je osvojila 2. mjesto.

KONTO Croatian team, tim od 3 učenika, s mentorom Ivicom Kolarićem, prekaljeni borci, kapetan Filip Kuzminski zatim Luka Crnjak i Dominik Hržan su osvojili 1.mjesto u Rescue A primary.

Croatian Five, tim od 5 učenika, prvi put na takvom velikom natjecanju, s mentorom Đulom Nađ, kapetan Matej Novosad zatim Roko Parać, Robert Špralja, Lana Kovačević i Andro Katanec, osvojili su 2. mjesto u Rescue A primary Superteams u timu sa Mađarskim NiceDroid.

Croatian Five, tim od 5 učenika, s mentorom Đulom Nađ, prvi put na takvom velikom natjecanju, kapetan Matej Novosad zatim Roko Parać, Robert Špralja, Lana Kovačević i Andro Katanec, osvojili su izvrsno 6. mjesto u Rescue A primary.

Robofreak Varaždin, s mentorom Jelkom Hrnjić, tim od 4 učenika srednjih škola, kapetan Ivan Kolarić zatim Kristijan Džamonja, Marija Škrtić i Robin Škibola, osvojili su u jakoj konkurenciji 11.mjesto u Rescue A secondary.

(Tekst preuzet sa stranica Hrvatskog društva za robotiku. Autor: Jelka Hrnjić)

Svjetsko_natjecanje_u_kategoriji_RoboCup_Rescue_A.pdf (646.87 KB)