Terenska nastava- četvrti razredi

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 20. 10. 2008.

Učenici četvrtih razreda Prve osnovne škole Varaždin 16.X 2008.g. iskoristili su lijepi jesenski dan za odlazak na terensku nastavu. Nastava je bila sadržajno povezana s prirodom i društvom gdje učenici ovaj mjesec uče više o nizinsko-brežuljkastom kraju, pa je ovo prilika da se gradivo utvrdi na licu mjesta.

Učenici su bili na Varaždin-bregu u izletištu «Zlatne gorice» odakle se pruža prekrasan pogled na nizinu i brežuljke oko Varaždina. Svoje dojmove izrazili su slikajući ono što vide pa su tako odradili i nastavu likovne kulture. Velik užitak bio je tjelesni na suncu i čistom zraku, a ljubazni domaćin omogućio nam je i šetnju šumom uz vodstvo i zanimljivu priču.Uz razne zadatke i stihove zapazili smo jesenske promjene i ponovili sadržaje. Dan je završio druženjem uz želje za što više ovakve nastave!