Večer matematike

Autor: Marina Kopjar, 27. 11. 2013.

U srijedu, 4. prosinca 2013. godine, od 16 do 18 sati u učionicama 1. osnovne škole Varaždin održat će se Večer matematike. Pozivaju se svi učenici od 3. do 8. razreda i njihovi roditelji na sudjelovanje.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja. Pozivamo da učenici sudjeluju zajedno sa svojim roditeljima. Naime, pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na rezultate učenika u školi. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (učitelj i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Ovo događanje organizira Hrvatsko matematičko društvo (HMD) uz potporu Ministarstva obrazovanja, prosvjete i sporta.

Dođite, zabavite se s nama, a pri tome i učite!