Učitelji i djelatnici I. osnovne škole Varaždin sudjelovali u Koloni sjećanja u Vukovaru

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 24. 11. 2008.

Veličanstvena rijeka ljudi u Koloni sjećanja u Vukovaru 18. studenoga ove godine učinila je da Vukovar bar na jedan dan bude mjesto u kojemu se susrela cijela Hrvatska. U Koloni sjećanja sudjelovali su i učitelji i djelatnici I. osnovne škole Varaždin. Na taj su način odali počast svim braniteljima i žrtvama Vukovara, koji su svojom hrabrošću i odanošću prije 17 godina branili čitavu Hrvatsku.

Nastavak je to suradnje učitelja i učenika I. osnovne škole Varaždin i OŠ Dragutina Tadijanovića iz Vukovara, suradnje koja je započela videokonferencijama prije godinu dana, nastavila se posjetom učenika OŠ D. Tadijanovića Varaždinu i I. OŠ, a sada su učitelji i djelatnici uzvratili posjet Vukovaru na sam Dan žrtve grada Vukovara.

Sudjelovanje u Koloni sjećanja nezaboravno je iskustvo, obilježeno ponosom, zahvalnošću i bolom. Zajedno su hodali Vukovarci i Varaždinci sa svim prijateljima iz čitave Hrvatske, rame uz rame, odajući počast slavnoj prošlosti, a zajedno gledajući u budućnost. Potresni prizori iz Spomen-doma na Ovčari i iz Ratne bolnice,  slike stradanja i ponosa, patnje i dostojanstva ostaju duboko u srcima i pamćenju svih nas koji smo svjedočili herojskoj žrtvi Vukovara.  Stoga Vukovar nosimo u srcima i dužnost nam je nikada ga ne zaboraviti.

Vukovar i Varaždin bili su zajedno u ratu, zajedno su danas u miru. Svjedoče o tome i mnogi ostali varaždinski sudionici Kolone sjećanja, kao i činjenica da su djelatnici I. osnovne škole posjet Vukovaru ostvarili uz novčanu potporu Grada Varaždina.

Djelatnici su se I. osnovne škole ovim posjetom prisjetili i prvoga posjeta tek oslobođenome Vukovaru prije 10 godina. Grad je otada vidno napredovao i obnovio se, a mi mu želimo još više dobra i napretka.