Održana 18. županijska smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

Autor: Marina Kopjar, 12. 5. 2014.

U subotu 26. travnja 2014. održana je 18. županijska smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije, u sportskoj dvorani Osnovne škole "Grofa Janka Draškovića" u Klenovniku. Na smotri je sudjelovalo 27 učeničkih zadruga s područja Varaždinske županije, što je rekordni broj zadruga na županijskim smotrama do sada.

Osim samih zadrugara, smotri su nazočili i brojni mještani Klenovnika, ravnatelji pojedinih škola i načelnik Općine Klenovnik Martin Oreški koji je pohvalio trud i zalaganje učenika i njihovih voditelja. Osim spomenutih, županijskoj smotri učeničkog zadrugarstva nazočio je zamjenik župana Varaždinske županije Alen Kišić koji je pohvalio dobru organizaciju domaćina i trud i zalaganje učitelja, voditelja sekcija i zadruga.

Našu školu je predstavila učenička zadruga „Barok“ s radovima keramičarske sekcije, sekcije ručnog rada i kreativne radionice, pod vodstvom Verice Vlahović, Sonje Tušek Podobnik i Marine Kopjar. Tema smotre bila je „Varaždin u srcu“ u što smo se uklopili izradom Varaždinske škrinje u raznim varijantama i s različitim materijalima. Prezentaciju naših škrinja odlično su odradili učenici Sara Kutnjak, Vita Voćanec i Denis Šantek obučeni u raskošnu baroknu odjeću.