Objavljeni rezultati najbolje plasiranih natjecatelja međunarodnog matematičkog natjecanja „Klokan bez granica“

Autor: Marina Kopjar, 21. 5. 2014.

Ovo natjecanje održava se već šesnaest godina u Hrvatskoj, i to pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, prosvjete i športa i Hrvatskog matematičkog društva.U proteklih petnaest godina u Hrvatskoj se natjecalo ukupno 282 526 učenika u više od 750 osnovnih i srednjih škola. S približno istim zadacima i u isto vrijeme ove se godine natjecalo više od 6 800 000 učenika u 54 zemlje svijeta, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem u svijetu.

Više o samom natjecanju, propozicijama natjecanja i zadatcima s natjecanja možete pročitati na web stranicama Hrvatskog matematičkog društva: http://www.matematika.hr/index.php/klokan/2014/ . Tu možete pronaći i rješenja zadataka s ovogodišnjeg natjecanja, kako i rang liste deset posto najbolje plasiranih učenika u svakoj dobnoj skupini natjecatelja.

Cilj ovog natjecanja je popularizacija nastave matematike. Kako svake godine na natjecanju sudjeluje sve veći broj učenika može se sa zadovoljstvom zaključiti da je postiglo svoju svrhu i zainteresiralo učenike za rješavanje matematičkih zadataka.

Zahvaljujemo svim učenicima naše škole koji su ove godine sudjelovali na Međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“. Natjecanje na kojem je sudjelovalo 68 učenika naše škole od drugog do osmog razreda održalo se 27. ožujka 2014. Posebne čestitke upućujemo učenicima koji se nalaze među deset posto najbolje plasiranih učenika u Hrvatskoj. Za postignuti rezultat dobiti će i prigodne nagrade Hrvatskog matematičkog društva. To su učenici:

• u skupini Pčelica (2. razred):

MATEJ NÖTHIG

DORIJAN FERENEC

FILIP GRABAR

MAGDALENA TOT

• u skupini Ecolier (4. i 5. razred):

MATIJA NJEGAČ

IVANA ŠOBAK

NIKA VINCEKOVIĆ

DORIJAN PETROVIĆ

• u skupini Benjamin (6. i 7. razred):