Predstava za Slavoniju

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 18. 6. 2014.

U četvrtak 12. VI. 2014. u 18 sati učenici IV. C razreda u suradnji s kazalištem „Orfej- elektron“ izveli su predstavu „Mačak u čizmama“.

U holu škole okupio se velik broj roditelja i djece naše škole koji su s nestrpljenjem očekivali predstavu. Pred njima su se redali spretan i domišljat mačak, usporeni kralj, sramežljiva princeza, zbunjeni mladić, stražari, dobošari…

Kao  i kod  svake bajke, sretan kraj bio je popraćen velikim pljeskom koji je na lice malih glumaca izmamio veliki osmijeh.

Nakon predstave u bogatim kostimima i uz prekrasnu glazbu, učenici su plesom i mimikom prikazali jedan dan u srednjovjekovnoj obitelji od jutara pa sve do večeri (odlazak sina u vojsku, nestašnu djecu, uvijek brižnu mamu…).

Kako je predstava je bila humanitarnog karaktera, skupljanim školskim priborom i novčanim prilozima pomoći će se poplavljenoj školi u Slavoniji.

ZATO, VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU DOŠLI I SVOJIM PRILOZIMA PODRŽALI OVAJ PROJEKT!

UČENICI  I UČITELJICA IV. C