Europski tjedan kretanja

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 29. 9. 2009.

Povodom EUROPSKOG TJEDNA KRETANJA u vremenu od 16.-22.09.2009. godine učenici I. osnovne škole Varaždin aktivno su se uključili u njegovo obilježavanje.

U suradnji sa gradom Varaždinom učenici IV.-ih razreda 22.09. proveli su igrajući se na gradskim ulicama koje su tom prilikom bile zatvorene za automobile i na taj način obilježili Dan bez automobila.

Učenici viših razreda izradili su edukativne plakate ( Čuvajte svoj mali dio svemira, Zaštićene životinje, Spasimo svijet, Učinak staklenika, Moramo spasiti zemlju, Čuvajmo ozon kao što ozon čuva nas, Očuvajmo ozon- spasimo zemlju i dr..…,), koji su se mogli razgledati u holu škole.

Kako bi sve  bilo vezano uz zaštitu Zemlje učenik VIII. razreda Robert Milijaš upoznao je učenike kroz pokus koji je izvodio sa proizvodnjom ozona i dokazivanjem njegovih svojstava.

Na školskom športskom igralištu bilo je posebno interesantno. Tamo su se učenici natjecali u sastavljanju i rastavljanju kotača na biciklu, vožnji spretnosti na biciklu i rolama, te sporoj vožnji. Najbolji u svakoj grupi nagrađeni su prigodnim majicama.