Terenska nastava - KOPRIVNICA – HLEBINE

Autor: Snežana Huđek, 12. 11. 2009.

Dana 22.listopada 2009. organizirana je terenska nastava za učenike sedmih razreda I. osnovne škole. Učenici su u pratnji svojih učiteljica krenuli tragom podravske riječi i slike, a glavna odredišta bila su im Koprivnica i Hlebine.

U Koprivnici su posjetili Knjižnicu i čitaonicu Frana Galovića, razgledali sve odjele knjižnice, odslušali predavanja o povijesti knjižnice i načinu rada, potom razgledali grad i njegove kulturne znamenitosti uz stručno vodstvo.

Nakon, kraćeg odmora krenuli smo kroz Peteranec, rodno mjesto Frana Galovića, u Hlebine gdje su učenici uživali u zanimljivim i slikovitim motivima hrvatskog naivnog slikarstva. U autobusu su se mogle čuti i riječi kajkavskih pjesnika, u izvođenju nadarenih učenika, a vodička Zorica Mihalina upoznala je učenika s mnogim povijesnim, zemljopisnim i kulturnim obilježjima mjesta kroz koja su prolazili.

Učenici su se sretno vratili svojim domovima, obogaćeni novim spoznajama i dojmovima.

Foto-galerija:

terenska nastava -KOPRIVNICA -HLEBINE