Blagdan Sv.Nikole - 2009.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 4. 12. 2009.

Danas, 4.12.2009. u našoj  je školi obilježen blagdan Sv.Nikole. Mnogo je lijepih priča ispričano o tom svecu.

Sveti Nikola je bio biskup. Živio je u gradu Miri pred više od 1600.godina. Volio je siromašne ljude i djecu. Pomažući im, učinio je mnogo dobrih djela i zato je postao svet. Ljudi koji čine dobra djela slični su svetom Nikoli, a po njima on i danas dolazi u kuću svakoga od nas i donosi nam darove.

Radujmo se blagdanu Sv.Nikole !

I mi želimo činiti dobra djela !

Svoju radost zbog blagdana Sv.Nikole, zaštitnika Varaždina, djeca naše škole izrazila su recitacijama, pjesmama i plesom.

Sve je prštalo od pjesme plesa i veselja, a predstava je dosegla vrhunac kada je u dvoranu ušao sv.Nikola noseći djeci darove. Uz zahvalu, djeca su razgovarala sa sv. Nikolom, a za kraj su mu otpjevala pjesmu. Sv.Nikola je otišao u dobrom raspoloženju uz  obećanje da će im sljedeće  godine ponovno doći.