Videokonferencija povodom sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i obilježavanja pada Vukovara

Autor: Ana Ilić, 18. 11. 2014.

Učenici osmih razreda naše škole uključili su se 17. 11. 2014. godine u Videokonferenciju koja se održala povodom sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i obilježavanja pada Vukovara. Škole domaćini bile su škole iz Vukovara i Zadra, a u izravni program – sat povijesti – uključili su se učenici iz svih većih gradova diljem Lijepe Naše.

Pozdrav Zadru i Vukovaru, a i ostalim sudionicima,  u ime svih učenika i učitelja iz Prve osnovne škole Varaždin uputila je učenica Ana Šestak sljedećim riječima:

„I ove godine želimo s vama podijeliti trenutke sjećanja na ljude velikih i nezaboravnih djela koji su branili svoj grad i domovinu svojom ljubavlju, hrabrošću i svojim životima.

Dok budemo večeras na našem trgu palili svijeće i slušali stihove koje će kazivati Eva Sajko, učenica 6. razreda,

Iz krvi i bola niknut će cvijeće

I nikada narod zaboravit neće,

u nama će se, kao u našem pleteru, preplitali osjećaji i tuge, i ponosa, i nemoći zato što nikada nećemo moći zagrliti one koji su nekada svojom hrabrošću i ljubavlju grlili i štitili našu budućnost i naše snove. Koji su nas naučili da je važnije davati negoli uzimati, da je važnije davati negoli živjeti.

Stoga, hvala svima vama, koji u kolijevci naše mladosti njegujete sjećanja na one koji su oličenje istinskih životnih vrijednosti.“