Na LIDRANU 2010.

Autor: Snežana Huđek, 20. 4. 2010.

Na Državnom susretu LIDRANO 2010., koji je ove godine održan u Šibeniku. Od 25.3. 2010. do 27.3 2010., sudjelovala je i učenica naše škole Eva Čerepinko sa svojom mentoricom profesoricom Anom Ilić.

Eva je u Šibeniku imala zadatak predstaviti svoj literarni rad Otkaz pred sudionicima iz cijele Hrvatske i uglednim književnicima i akademicima. Potom je uslijedio rad u raznim radionicama, praćenje okruglih stolova, promocije knjiga i, naravno, nastupa drugih učenika. Dječja mašta i kreativnost prštala je iz literarnih radova, krasnoslova, scenskih igara, školskih listova, dokumentarnih emisija . . . Uz sve to našlo se i vremena za kratko razgledavanje grada Šibenika i čuvene katedrale koja je pod zaštitom UNESC-a. Za učenike i mentore pobrinulo se ljubazno osoblje hotela Solaris i djelatnika Osnovne škole Brodarica. Svima jedno veliko HVALA do nekog drugog LIDRANA.