3. međunarodni sajam inovacija Agro-arca 2010. u Slatini

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 8. 5. 2010.

Dana 8.5.2010. I. osnovna škola sudjelovala je na 3. međunarodnom sajmu inovacija Agro – arca 2010.  Sudjelovali su učitelj tehničke kulture Ivica Kolarić te učenici Marcel Cikač (VIII.r.) i Ivan Kolarić (VII.r.).

Škola se na sajmu inovacija predstavila s nekoliko radova na temu „Obnovljivi izvori energije“:

1. Iskorištavanje sunčeve energije u Starom gradu Varaždin
  2. Elektro roboti – pokretanje sunčevom energijom
  3. Automatizirani robo viličar
  4. Iskorištavanje energije vjetra u svrhu stvaranja električne energije
  5. Solarna kuća
  6. Robo – alka

Ciljevi ovakvih manifestacija su potaknuti učenike u otkrivanju novih interesa i stvaralačke mogućnosti, uvesti učenike u svijet robotike, upoznavanje s mogućnostima koje ona donosi u budućnosti, te potaknuti učenike na razmjenu ideja usvajanjem novih znanja i kreativnosti.