Projekt "Mi jedemo odgovorno"

Autor: Draženka Kolonić, 23. 2. 2016.

Od početka ove školske godine u sklopu programa Eko škole u našoj se školi provodi projekt „Mi jedemo odgovorno“.

„ Mi jedemo odgovorno“ je projekt koji se bavi zdravom i odgovornom prehranom. U njemu  sudjeluje 20 Eko-škola iz RH  koje  tijekom nastavne godine 2015/2016. realiziraju projekt, a među njima je i naša škola. Sam projekt  financiran je od strane Europske komisije, a u RH mu je nacionalni koordinator Udruga „Lijepa naša“.

Sudjeluje 9 zemalja članica Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš- Fee:  Češka- vodeći partner, Slovačka, Slovenija, Rumunjska, Bugarska, Poljska, Malta, Latvija, Hrvatska

CILJ projekta je  osposobljavanje mladih da budu aktivni i odgovorni sudionici naših prehrambenih navika.

Više o aktivnostima koje se provode u sklopu projekta, možete pronaći na poveznici Školski projekti- Mi jedemo odgovorno.