Veljača na francuskom

Autor: Kamelija Habulin, 3. 3. 2016.

Mjesec veljača bio je pun radionica i drugih aktivnosti na nastavi francuskog jezika: proslava Svijećnice sa 5.razredima, Maškare sa 6.razredima, obilježavanje Valentinova, Kviz na temu francuske sa 7.razredima te polaganje pismenog dijela međunarodnog ispita Delf sa 7. i 8. razredima.

5. razredi proslavili su Svijećnicu na francuski način: pekli su palačinke koje su morali bacati u zrak s novčićem u lijevoj ruci. Ukoliko novčić i palačinka ne padnu na pod, prema tradiciji predviđa se bogata godina za tu osobu.

U utorak 9. veljače 2016. učenici 6.razreda 1. i 3. OŠ okupili su se na kostimiranoj zabavi koja se odigrala na 1.OŠ uz pjesme, igre i predstavljanje maski.

U ponedjeljak 22. i 23.veljače 2016., učenici 7. i 8. razreda polagali su međunarodni ispit Delf. Učenici 7. razreda polagali su pismeni dio ispita Delf A1, a učenici 8.razreda pismeni ispit Delf A2. Rezultate ćemo saznati tek krajem svibnja nakon usmenog dijela ispita u travnju.

Sredinom veljače 2016. učenici 7. razreda odigrali su kviz na temu Francuske, gdje su morali dokazati svoje znanje na području zemljopisa, poznatih građevina, gastronomije, suvenira i simbola. Nagrada je bila odlična ocjena i brdo bombona (svaka ekipa dobila je toliko bombon koliko je bodova zaradila).