Festival matematike u Puli, 6.05.2016. - Polaznici varaždinskog Centra izvrsnosti briljirali na Festivalu matematike

Autor: Snežana Huđek, 10. 5. 2016.

Polaznici Centra izvrsnosti iz I.osnovne škole  Varaždin, 6. svibnja sudjelovali su na Festivalu matematike u Puli. U kategoriji PIKO (3. i 4. razredi) 1. mjesto, sa 100 % riješenosti, dijele 3 ekipe Centra izvrsnosti. U ekipama su bili  Marko Bošnjaković 3.b, Karlo Antončić 3.b i Dorijan Ferenec 4.c.

U kategoriji MIKRO (5. i 6. razredi) ekipe Centra izvrsnosti osvojile su 4., 6. i 7. mjesto. Treće mjesto izmaklo im je za 4 boda, a sve su ekipe imale riješenost od 80 % do 92 %.

U kategoriji MEGA (7. i 8. razredi) 1. mjesto osvojila je ekipa „Centar izvrsnosti 2“. Drugo mjesto osvojila je ekipa „Centar izvrsnosti 4“. Treće mjesto osvojila je ekipa „Centar izvrsnosti 1“. Četvrta ekipa zauzela je 13. mjesto u konkurenciji 34 ekipe.

U kategoriji MEGA sudjelovala je naša učenica 8.a razreda Angela Mišak.