PUŽ

Autor: Davor Hižak, 3. 10. 2016.

Prvi turnir pojedinačnog prvenstva učenika Varaždinske županije, skraćeno PUŽ, odigran je u Varaždinskim Toplicama u petak 30.09.2017. Prvenstvo se igra u kategoriji nižih i viših razreda, a ovo je bio prvi od 5 turnira koliko ih se planira odigrati u školskoj godini 2016./2017.

Već na ovom prvom turniru okupio se velik broj djece, ukupno 40, što potvrđuje da PUŽ ostvaruje svoj cilj u popularizaciji šaha kod osnovnih škola naše županije.

PUŽ je projekt Šahovskoga saveza i Školskoga  športskoga saveza Varaždinske županije, a ovo je druga godina da se održava. Prošle godine PUŽ se sastojao od tri turnira, a ove godine planira ih se odigrati pet, pri čemu će se rezultati pojedinih turnira bodovati za ukupni plasman prvenstva.

Pobjednici prvih turnira su Petar Križanić za niže razrede i Matija Njegač učenik I.OŠ za više razrede. Najbolje djevojčice bile su Jelena Inkret i Natali Novoselec.

Osim Matije, na turniru su sudjelovali i ostali polaznici Škole šaha. Njihov poredak sa bodovima je slijedeći:

Ime i prezime: Plasman: Broj bodova:
Matija Njegač 1. 6,5
Vanja Radovanović 12. 4
Matej Krklec 24. 2
Marco Denac 25. 2
Patrik Matak 26. 1,5
Roko Ereš 28. 0,5

Čestitamo svim igračima koji su igrali na ovom turniru. Neki su pokazali zavidnu koncentraciju i taktičku zrelost, a Matija Njegač ispred svih imponira mirnoćom te taktičkim i strateškim poimanjem ove prekrasne drevne igre.

Voditelj nastave šaha:

Davor Hižak