Održana izborna sjednica Dječjeg gradskog vijeća

Autor: Tea Pavičić Zajec, 21. 11. 2016.

Povodom obilježavanja 27. obljetnice donošenja Konvencije UN-a o pravima djeteta, u petak, 18. studenog 2016. godine održana je izborna sjednica Dječjeg gradskog vijeća.

Sjednici su prisustvovali gradonačelnik grada Varaždina gospodin Goran Habuš, predsjednica KOO „Grad Varaždin - prijatelj djece“ gospođa Danijela Vusić, predsjednik Gradskog vijeća gospodin Josip Hehet te voditelji i članovi DGV-a iz sedam osnovnih škola.

Dosadašnja predsjednica DGV-a Tea Podbojec iznijela je izvještaj o radu DGV-a u 1015./2016. godini te se završnim govorom i zahvalama oprostila od svih novih i starih članova Dječjeg gradskog vijeća. Za novu predsjednicu DGV-a izabrana je Eva Škrbić, učenica VI. OŠ Varaždin, dok su mjesto zamjenice zauzele Dora Poljak iz IV.OŠ Varaždin i Nina Zrinski, učenica 6.C razreda I. osnovne škole Varaždin.

Gradonačelnik Varaždina Goran Habuš prigodnim je govorom pohvalio trud i rad svih forumaša i članova Dječjeg gradskog vijeća te podržao njihove projekte. Osim toga, posvetio se rješavanju svih pitanja i problema koja su forumaši postavili u Dječjem tjednu te na taj način pokazao malim Gradskim vijećnicima koliko je njihov posao vrijedan i koristan.

Čestitke novoizabranim članovima DGV-a i puno uspjeha u radu!