SAT POVIJESTI IZ VUKOVARA

Autor: Tamara Ređep, 22. 11. 2010.

U prigodi obilježavanja 18. studenog Dana sjećanja na žrtve Vukovara 1991. godine učenici i učitelji Osnovne škole Dragutina Tadijanovića iz Vukovara proveli su projekt „Sat povijesti iz Vukovara“, u  kojem su sudjelovali i učenici naše škole.

Projekt sata povijesti iz Vukovara bio je osmišljen tako da se videokonferncijskom mrežom povežu škole iz 8 gradova diljem Hrvatske, te da zajednički prate i sudjeluju na satu povijesti s ciljem sjećanja na dane obrane Vukovara, Domovinskog rata, na stvaranje i obnovu Hrvatkske kao i na stradanja branitelja Vukovara i civilnih žrtava.

Sat povijesti održan je 19. studenog 2010. godine u vremenu od 11,00-12,00 sati, a gradovi koji su se uključili u ovaj projekt bili su: Zagreb, Osijek, Varaždin, Mali Lošinj, Gospić, Dubrovnik, Zadar  i Vukovar.

Bila je čast i zadovoljstvo biti sudionik  ovog projekta za koji su se svi sudionici složili da bi trebao prerasti u tradicionalni sa uključivanjem  većeg broja škola.