Uključili smo se u projekt "ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA", 8.-24.11.2010.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 25. 11. 2010.

Za vrijeme trajanja projekta u I. osnovnoj školi Varaždin održana su edukativna predavanja za sve učenika V.-VIII. razreda. Predavanja su održali ravnatelj Obiteljskog centra Varaždinske županije Robert Čusek,dipl. socijalni pedagog i stručna suradnica centra Kristina Bajsić-Županić, dipl.socijalna radnica.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana suzbijanja nasilja nad ženama Ministarstvo unutarnjih poslova u suradnji sa Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstvom obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Ministarstvom zdravstva i socijalne skrbi, Ministarstvom pravosuđa, nevladinim udrugama i medijima provodi aktivnosti na prevenciji nasilja nad ženama, u obitelji i među mladima  pod nazivom ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA  u vremenu od 8.-24.11.2010. godine.

Od strane Ureda glavnog ravnatelja policije i  Odjela prevencije izrađen je plan aktivnosti za razdoblje listopad-studeni. Temeljem toga plana na području PU varaždinske planira se u naznačenom vremenskom razdoblju pod sloganom „Živim život bez nasilja“  provesti aktivnost sa svrhom prevencije nasilja nad ženama, u obitelji i među mladima.

Cilj navedene aktivnosti je senzibiliziranje mladih i  građana na prevenciji i prijavljivanju obiteljskog nasilja.