Potraga za blagom na francuskom jeziku

Autor: Kamelija Habulin, 19. 6. 2017.

Tradicionalno, već desetak godina za redom učenici 6.razreda završavaju školsku godinu s potragom za blagom. Nakon svibanjskih tema vezanih uz snalaženje u gradu, imenovanje građevina i mjesta u gradu te objašnjavanje puta strancu slijedilo je testiraje naučenog.

Najprije su ekipe dobile zadatak napisati detaljne upute koje su vodile od škole do određenog mjesta u gradu. Potom su, u dva navrata, učenici krenuli u potragu za blagom gradom Varaždinom. Obje ekipe su izvrsno surađivale i pomagale jedni druge u čitanju uputa koje su napisali njihovi suparnici. Nakon uspješne potrage stigli su do blaga gdje su u drvenim kutijicama pronašli male simbolične poklone koje su jedni drugima darovali. Po povratku  u školu počastili su se i rashladili sladoledom. Za obje aktivnosti učenici su dobili zaslužene petice za izvrsnu suradnju, uspješno snalaženje na karti i u gradu te za odlično čitanje i razumijevanje uputa. Bravo svima !!