"Posjet osmih razreda Vukovaru"

Autor: Ružica Gregurić, 22. 1. 2018.

U sklopu projekta "Posjet osmih razreda Vukovaru" učenici 8. razreda I. osnovne škole škole Varaždin boravili su 12. i 13. prosinca 2017. u gradu Vukovaru. Projekt realizira javna ustanova "Memorijalni centar Domovinskoga rata Vukovar".

Projekt obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskoga rata i značenju Bitke za Vukovar. Tijekom boravka u Vukovaru učenici su slušali predavanja te posjetili memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara. Prvoga dana posjetili su Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar. Drugoga dana boravka posjetili su uz pratnju stručnih vodiča Mjesto sjećanja - Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, Vodotoranj te Trpinjsku cestu i Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti.

Dvodnevni boravak završio je Školom mira, interaktivnim predavanjem čiji je cilj prenošenje poruke mira i tolerancije te kvizom znanja.