Terenska nastava Lepoglava – Gaveznica za 7. razred

Autor: Dina Zebec, 23. 4. 2018.

U srijedu, 18. travnja 2018. godine za učenike sedmih razreda održana je terenska nastava Lepoglava – Gaveznica.

U Lepoglavi su posjetili crkvu Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije, gdje su naučili mnogo o njenoj povijesti te radu lepoglavskih pavlina. Nakon razgleda crkve uputili su se na Gaveznicu – Kameni vrh, fosilni vulkan koji je nastao prije približno 22 milijuna godina, a koji je ujedno i jedini sačuvani fosilni vulkan i prvo otkriveno nalazište ahata u Hrvatskoj. Posjetili su i muzej čipke, gdje su se najhrabriji okušali u izradi lepoglavske čipke, a nakon toga sudjelovali su i na radionici mikroskopiranja, te poput pravih znanstvenika, mikroskopirali kamenčiće s Gaveznice, prikazivali na zaslone računala, fotografirali i snimali na CD.