Terenska nastava učenika šestih razreda u Zagrebu

Autor: Marija Hublin, 31. 5. 2018.

Učenici šestih razreda posjetili su početkom svibnja Zagreb, odnosno Gradsko kazalište „Žar ptica“, zagrebačku džamiju, zagrebačku  katedralu, Tiflološki muzej i Zoološki vrt.

Učenici i voditelji imali su priliku uživati u kazališnoj predstavi „Sasvim sam popubertetio“.  Svojim humorom oduševio nas je ponajprije varaždinski glumac Jan Kerekeš i nakon predstave počastio zajedničkom fotografijom učenika naše škole s njim.

Također nas se dojmio i posjet džamiji, gdje smo uz vodstvo muslimanske vjeroučiteljice imali priliku upoznati molitvene prostore i običaje islamskih vjernika.

Posebno je dojmljiv i koristan bio i posjet Tiflološkom muzeju, gdje smo pokušali barem djelomično, ulaskom u tzv. „Tamnu sobu“, iskusiti s kojim se teškoćama susreću slijepe osobe i naučili ponešto o Brailleovom pismu te saznali kako izgleda život i obrazovanje slijepih osoba.

Ovaj vrlo sadržajan i dinamičan izlet zaokružen je odlaskom u Zoološki vrt i obilaskom životinja po vlastitom izboru učenika, što je mnoge razveselilo.

U pratnji učenika bili su učitelji Valerije Tomašković, Dušanka Narančić, Karmen Zgrebec i Marija Hublin.