Sudjelovali smo u akciji ZELENA ČISTKA - Let's do it! World!

Autor: Draženka Kolonić, 17. 9. 2018.

U petak, 14.rujna 2018.g. učenici i djelatnici  I.osnovne škole Varaždin pridružili su se akciji Zelena čistka, Let's do it! World!

Akcija je provedena na razne načine. Osim čišćenja okoliša škole, kroz niz radionica i aktivnosti na temu ekologije učenici su osvješćivali svoja eko znanja. Tako su gledali crtane i dokumentarne filmove s eko tematikom, rješavali Plickers kviz o ekologiji, obrađivali tekstove s područja ekologije, radili voćne salate i govorili o zdravoj prehrani, pisali eko poruke i radili plakate, skupljali i pravilno razvrstavali otpad, izrađivali eko strip u alatu Pixton, učili o ljekovitom bilju.

Bilo nam je vrlo lijepo i zabavno! Stariji učenici su na taj način ponovili svoja znanja stečena kroz Eko školu, a mlađi se uvode u eko svijet!