Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje - 1. razredi

Autor: Martina Bedeniković, 31. 10. 2018.

Učenici prvih razreda posjetili su Etno udrugu „Greben“ iz Mađareva i obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Predivan jesenski četvrtak, 04.10., učenici prvih razreda proveli su u prirodi, na starom seoskom imanju. Zahvaljujući vrijednim članovima Etno udruge „Greben“ mijesili su i izrađivali peciva od dizanog tijesta, radili pizze koje se potom domaćini ispekli u staroj, krušnoj peći, pomoću gnječilice spravljali slatku jabučnicu te razgledali prostore i čuli tajne koje čuvaju Ivkina, Katina, Barina i Magdina hiža. Uz obaveznu degustaciju svega što su na svojim radionicama napravili, puno su se igrali i uživali.