Svjetski dan dijabetesa u produženom boravku

Autor: Dijana Terzić, 15. 11. 2018.

U srijedu, 14.11., učenici 1.b  i 2. a razreda obilježili su Svjetski dan dijabetesa u produženom boravku. U obilježavanju su im se pridružili i učenici 1. b razreda koji ne polaze boravak s učiteljicom Martinom.

Kako s njima u razred i  produženi boravak ide Klara, djevojčica s dijabetesom tip 1, ovo je bila odlična prilika da se uz razgovor i nekoliko zanimljivih aktivnosti upoznaju s dijabetesom. Čitali su, gledali animirani film, listali časopis, razgovarali, pitali, pažljivo slušali Klaru i njenu priču. Šećer na kraju su bile slastice za dijabetičare koje su pripremile naša slatka Klara i njena mama. Na zanimljiv i blizak način učenici su se upoznali sa samim dijabetesom, izazovima koje nosi, načinima prevencije i zdravim stilovima života te se senzibilizirali za teškoće s kojima se svakodnevno susreću djeca dijabetičari.