Natjecanje Dabar 2018.

Autor: Tamara Ređep, 9. 12. 2018.

U tjednu od 12. do 16. studenog na CARNet-ovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. I ove godine uz podršku učiteljice informatike mr.sc. Tamare Ređep sudjelovali su učenici I. OŠ Varaždin. Postignutim rezultatom posebno se istaknula Tia Hranić učenica 6.a razreda koja je sa maksimalnim brojem bodova (12/12) osvojila 1. mjesto na ukupnoj ljestvici u  kategoriji KiloDabar (5. i 6. razred).

Organizator natjecanja Dabar za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Natjecanje se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija: MikroDabar (1. i 2. razred OŠ), MiliDabar (3. i 4. razred OŠ), KiloDabar (5. i 6 razred OŠ), MegaDabar (7. i 8. razred OŠ), GigaDabar (svi razredi srednje škole). Neovisno o kategoriji, učenici rješavaju 15 zadataka uz vremensko ograničenje od 45 minuta.

Dodatne informacije dostupne su na službenoj stranici natjecanja.

Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju, a posebice onima koji su ušli u 10% naljboljih te osvojili diplomu Zlatnog dabra (Lovro Levanić 5.b, David Grabar 5.b, Tia Hranić 6.a, Noah Furdi 6.a, Marko Bošnjaković 6.b, Eleonora Kramer 6.c, Matej Nöthig 7.a)!