Aktivnosti projekta „Kroz vrata Europe do škole budućnosti“ uspješno realizirane u Španjolskoj i Sloveniji

Autor: Tea Pavičić Zajec, 10. 12. 2018.

U sklopu Erasmus+ projekta „Kroz vrata Europe do škole budućnosti“ I. osnovna škola Varaždin poslala je na edukacije i učenje kroz primjere dobre prakse petero učitelja škole. Učiteljice razredne nastave Tatjana Posavec, Nevenka Đurak i Blaženka Pavlović od 15. do 20.10. 2018. godine učile su od slovenskih partnera OŠ Bistrice ob Sotli kako koristiti pametne ploče u nastavi obrazovnih predmeta te na koji način samostalno izrađivati digitalne nastavne sadržaje. Ravnatelj škole, Bogomir Marčinković pripremio je za naše učitelje i dva ogledna predavanja u sklopu kojih su se učitelji mogli upoznati s najboljim primjerima korištenja informacijsko – komunikacijske tehnologije i u radu s učenicima s posebnim potrebama.

Prošlog tjedna, od 1.12. do 8.12. 2018. učiteljica razredne nastave dr.sc. Tea Pavičić Zajec i učiteljica engleskog jezika Stella Kulaš boravile u OŠ Bernardino Perez, Valencia de don Juan u Španjolskoj gdje su se također kroz job shadowing aktivnost upoznale s obrazovnom metodologijom partnerske škole te naučile kako koristiti IKT alate u svrhu ocjenjivanja i vrednovanja znanja učenika. Koordinator projekta Justo Lopez pripremio je bogat program te omogućio našim učiteljima sudjelovanje u svim oblicima odgojno – obrazovnog rada škole.

Osim školskih aktivnosti, učitelji su se upoznali s kulturno – povijesnim znamenitostima Slovenije i Španjolske te posjetili i razgledali njihove glavne gradove. Sve aktivnosti u sklopu projekta financirane su iz Europskih fondova, a odobrene od strane Agencije za mobilnost i programe EU – rekla je školska projektna koordinatorica dr.sc. Tea Pavičić Zajec.