Učenici i učitelji I. osnovne škole Varaždin izradili svoju prvu edukativnu igru u sklopu Erasmus+ projekta „Nauči me igrati“

Autor: Tea Pavičić Zajec, 15. 2. 2019.

U sklopu Erasmus+ projekta „Nauči me igrati“ čiji je nositelj I. osnovna škola Varaždin, projektni tim učenika i učitelja škole osmislio je i izradio svoju prvu edukativnu igru. Predstavljanje igre projektnim partnerima iz Slovenije i Španjolske, ali i široj javnosti održati će se u četvrtak, 28.2.2019. s početkom u 14 sati u I. osnovnoj školi Varaždin.

Projekt je usmjeren na razvoj novih metoda poučavanja temeljenih na igrifikaciji te izradi edukativnih društvenih igara iz nastavnih područja povijesti i geografije koje uključuju i korištenje IKT tehnologije. Igra pokriva nastavne sadržaje iz predmeta povijesti i geografije koji su propisani Nastavnim planom i programom za učenike 7. i 8. razreda, a njezin je cilj proces učenja učiniti zanimljivijim i lakšim te učenike iz partnerskih škola na zanimljiv način upoznali s povijesnim i geografskim obilježjima Republike Hrvatske. Na osmišljavanju, stvaranju i izradi igre sudjelovalo je 12 učenika sedmih i osmih razreda te projektni tim učitelja kojeg čine: Sonja Tušek Podobnik, Dina Zebec, Adriana Držaić, Dušanka Narančić, Valerije Tomašković, Ivica Kolarić i mr.sc. Tamara Ređep – rekla je školska projektna koordinatorica, dr.sc. Tea Pavičić Zajec.

Pozivnica.pdf (2.02 MB)