I. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN predstavila svoju prvu edukativnu igru

Autor: Tea Pavičić Zajec, 4. 3. 2019.

U sklopu Erasmus+ projekta „Nauči me igrati“ I. osnovna škola Varaždin izradila je prvu društvenu edukativnu igru koja je bila predstavljana javnosti u četvrtak, 28.2.2019., ali i projektnim partnerima iz Slovenije i Španjolske.

Budući da je cilj projekta izrada društvenih igara tematski vezanih uz povijest i geografiju svake zemlje sudionice, učenici i učitelji I. OŠ Varaždin u igri „Angels and the Dragon“ spašavaju Varaždin od požara. Igra u kojoj učenici timski rješavaju probleme i pronalaze tragove rađena je na principu „room escape“ i potpomognuta je IKT-om. Da bi učenici uspjeli spasiti Varaždin od potpunog uništenja u roku od 30 minuta, potrebno je dobro poznavati nastavne sadržaje iz povijesti i geografije za 7. i 8. razred OŠ, ali i nastavne sadržaje iz matematike i kemije. Svi sastavni dijelovi igre ručno su rađeni i rezultat su marljivog timskog rada sljedećih učitelja: Sonje Tušek – Podobnik, Dine Zebec, Adriane Držaić, Tamare Ređep, Ivice Kolarić, Valerija Tomašković, Dušanke Narančić i Tee Pavičić Zajec. Predstavljanju igre nazočili su: pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Momir Karin, zamjenica gradonačelnika grada Varaždina Sandra Malenica, viši savjetnik iz Agencije za mobilnost i programe EU Tomislav Fresl, direktorica Turističke zajednice Jelena Toth, privremeni pročelnik Upravnog odjela za poslove gradonačelnika Dražen Dretar te članovi Vijeća roditelja i Učiteljskog vijeća I. osnovne škole Varaždin.

Osim predstavljanja i igranja igre, učenici iz Slovenije i Španjolske prošlog su se tjedna imali priliku upoznati sa povijesnim činjenicama i zanimljivostima Republike Hrvatske, razgledali su Varaždin pod vodstvom zanimljivih Varaždinskih coprnica, posjetili room escape Varaždin, grad Zagreb, dvorac Stari Grad i Trakošćan te nalazište krapinskih neandertalaca „Hušnjakovo“. Za ugodan i zabavan boravak učenika iz Slovenije i Španjolske pobrinuli su se roditelji učenika I. OŠ Varaždin koji su se pokazali kao odlični domaćini i djeci priredili nezaboravne trenutne i nova prijateljstva.

Iz medija:

Aktualno.HR - Na varaždinskoj 1. OŠ predstavljena prva hrvatska edukativna igra
Školski portal - Prva edukativna igra u kojoj učenici spašavaju Varaždin od požara
eVaraždin.hr - Učenici i učitelji I. osnovne škole Varaždin izradili svoju prvu igru
OŠ Bistrica ob SOtli  - Nauči me igrati