Prva hrvatska igra predstavljena u POU Varaždin i na Danu škole

Autor: Tea Pavičić Zajec, 26. 3. 2019.

U utorak, 19.3.2019. godine u POU Varaždin održana je radionica fokus grupe u sklopu projekta „C via C – povezivanje građana i gradova kroz kulturu za inkluzivan rast“.

Na radionici su sudjelovali predstavnici gradskih ustanova, Turističke zajednice Grada Varaždina, Gradske tržnice, Udruženja hrvatskih obrtnika Varaždin, Parkova d.d., Ekos pekarnice, Društva arhitekata Varaždin, udruge, varaždinski dizajneri, poduzetnici i predstavnici Glazbene škole Varaždin te školska projektna koordinatorica dr.sc. Tea Pavičić Zajec i učiteljica Sonja Tušek – Podobnik iz I. OŠ Varaždin koje su bile pozvane kako bi predstavile prvu hrvatsku igru nastalu u sklopu Erasmus KA2 projekta „Nauči me igrati“ čiji je nositelj I. OŠ Varaždin.Igra je izazvala veliki interes i oduševljenje svih sudionika, te je dogovoreno da će igra biti predstavljena i svim sudionicima tog međunarodnog projekta na glavnom događaju koje će se održati od 10. do 12. travnja 2019. godine u Varaždinu.

Istoga dana, igra je bila predstavljena i svim roditeljima, učenicima i posjetiteljima I. OŠ Varaždin povodom Dana škole te je također izazvala veliko oduševljenje i interes od strane posjetitelja koji su se iskušali i u igranju igre i na taj način provjerili svoje poznavanje nastavnih sadržaja iz povijesti i geografije. Rezultate projekta, kao i cijeli projektni tim pohvalila je i pročelnica za obrazovanje Draženka Dević.