3. Festival šaha

Autor: Davor Hižak, 3. 5. 2019.

U subotu 27.04.2019. održan je u 1. Gimnaziji u Varaždinu 3. festival šaha. To je šahovski događaj koji u zadnje tri godine plijeni pažnju ljubitelja šaha svih uzrasta. U sklopu festivala šaha održan je 5. PUŽ za osnovne i srednje škole, seniorski turnir te simultana partija Fide majstora Jurice Srbiša protiv 15 igrača.

Festival šaha ponovno je okupio preko 150 ljubitelja šaha koji su uzbudljivom i maštovitom igrom oduševili i brojne gledatelje. Na festivalu je nastupilo i desetak učenike naše škole, a najbolji rezultat je postigao Mislav Radovanović, učenik 3. razreda.

Više… ŠK Varaždinske Toplice