1. Znanstveni sajam osnovnih škola

Autor: Davor Hižak, 3. 5. 2019.

U utorak 30.04.2019. godine održan je u OŠ Trnovec I. znanstveni sajam osnovnih škola. Glavni inicijator ovog novog projekta je Patrik Majcen, prof. biologije i kemije, a ujedno i učitelj biologije u OŠ Trnovec.

Glavna ideja sajma je omogućiti mladim talentima iz STEM područja (prirodne znanosti, informatika, tehnička kultura) da prezentiraju svoje praktične i istraživačke vještine drugim učenicima i njihovim mentorima te stvoriti motivirajuću znanstvenu klimu.

Ovim projektom cilj  je pojačati suradnju unutar školskih aktiva, potaknuti mlade na bavljenjem znanosti i širiti ljubav prema STEM području.

Znanstveni sajam okupio je 15-tak škola, a prijavljeno je 39 projekata. Projekt na sajmu prijavila je i I. osnovna škola. Naša je tema bila „Voda našega života“. Cilj našega projekta bio je naučiti više o vodi te osvijestiti ljude o važnosti vode na Zemlji.

Projekt su predstavili učenici osmih razreda: Ana Bobić, Juriša Čolić i Petar Pospiš.

Mentor je bio Davor Hižak, učitelj kemije

Više…OŠ Trnovec