Izlet u Austriju

Autor: Željka Hutinski, 5. 5. 2019.

Dana 03.05.2019. godine učenici redovne i izborne nastave njemačkog jezika od 5. do 8. razreda  išli su na jednodnevni izlet u Austriju – grad Klagenfurt i zabavni park Minimundus u pratnji svojih učiteljica njemačkog jezika - Petre Sekulić, Željke Hutinski i Gordane Kovačić te ostalih predmetnih učitelja - Karmen Zgrebec, Valerija Tomaškovića, Brigite Njegač-Drvar te Marine Kopjar.

U Austriji smo prvo posjetili Klagenfurt, glavni grad Koruške. Stara jezgra Klagenfurta jedna je od najljepših u Austriji s najstarijom pješačkom zonom. Razgledali smo Katedralu sv. Trojstva, Alter Platz,  vijećnicu, Landhaus,  spomenik Mariji Tereziji, Neuer Platz s fontanom zmaja Lindwurma, Gradsko kazalište te ostale kulturne znamenitosti Klagenfurta.

Nakon razgledavanja grada posjetili smo Minimundus, zabavni tematski park, u kojem se nalaze poznate makete svih najznačajnijih svjetskih građevina u minijaturnom obliku u omjeru 1:25, umjetnički izrađene od izvornih materijala. Ovdje smo mogli prošetati cijelim svijetom: Operna kuća iz Sydneyja, Kineski zid, dvorac Neuschwanstein, crkva sv. Marka iz Venecije, Taj Mahal, Eiffelov toranj, Vatikan, London Tower, Bijela kuća itd., dok Hrvatsku predstavlja svjetionik u Jadranskom moru. Osim svjetskih građevina oduševila nas je i 4D projekcija Kineskog zida.

Posjetili smo i Wörthersee, obližnje ledenjačko jezero, najveće jezero u Koruškoj, najpopularnije aristokratsko odmorište i ljetovalište, uz koje se nalaze brojne vile, hoteli i restorani. Uživali smo u prekrasnom krajoliku i prošetali ovim idiličnim mjestom.

Kući smo se vratili u kasnim večernjim satima, umorni, ali veseli i puni dojmova i fotografija.