Učiteljica I. osnovne škole Varaždin sudjelovala u usavršavanju u Pragu

Autor: Doris Krvavica, 19. 5. 2022.

Prva osnovna škola Varaždin nastavlja niz sudjelovanja u brojnim Erasmus+ projektima. U sklopu Erasmus+KA1 projekta pod nazivom „Pokretači budućnosti“ (Initiators of future), u razdoblju od drugog do šestog svibnja ove godine, učiteljica I. osnovne škole Varaždin, Doris Krvavica, sudjelovala je na seminaru „Encouraging creative thinking“ koji se održao u glavnom gradu Češke Republike, Pragu.

Mobilnost u Pragu dio je projekta čiji je cilj poboljšanje kompetencija učitelja u radu s darovitim učenicima. Tema mobilnosti fokusirala se na razvijanje vještina kreativnog mišljenja, važnosti metakognicije, važnosti uporabe IKT-a u poticanju kreativnosti te kultiviranje kulturalne osviještenosti među učenicima. Tokom seminara održane su mnoge radionice i aktivnosti na navedenu temu koje će učiteljica Doris ponovo provesti sa učiteljima i učenicima škole.

Tokom slobodnog vremena sudionici seminara upoznavali su se s geografskim i kulturološkim osobitostima Praga.