Psihologinja I. osnovne škole Varaždin sudjelovala na stručnom usavršavanju u Beču

Autor: Jelena Portner, 24. 5. 2022.

Djelatnici I.osnovne škole Varaždin u sklopu Erasmus+ KA1 projekta „Pokretači budućnosti“ nastavljaju sa stručnim usavršavanjem iz područja obrazovanja darovitih učenika. U razdoblju od 16. do 20. svibnja 2022. psihologinja škole, prof. Jelena Portner usavršavala se na edukaciji pod nazivom „Gifted Student's Education“ održanom u glavnom gradu Austrije, Beču.

Edukacija je imala za cilj ukazati na važnost primjerenog načina obrazovanja darovitih učenika. Sudionici su se upoznali s osobinama darovitih učenika u svrhu prepoznavanja njihovih potreba, osobinama i teškoćama s kojima se suočavaju, metodama identifikacije i načinima podrške u obrazovanju.

Kao najvrijednije iskustva sudionici edukacije istaknuli su razmjenu iskustava i prakse različitih Europskih zemalja u obrazovanju darovitih učenika, uspostavu komunikacije i dogovore oko budućih projektnih suradnji te nova teoretska i praktična znanja.

Održano je niz predavanja i vježbi, a stečena znanja i vještine psihologinja će prenijeti učiteljima škole te primijeniti u radu s darovitim učenicima.

Osim intenzivnog stručnog rada u učionici sudionici su imali priliku upoznati se s kulturološkim osobitostima Beča i uživati u multikulturalnosti prestonice kulture i umjetnosti.