Učiteljica Draženka Kolonić sudjelovala na stručnom usavršavanju u Valenciji

Autor: Draženka Kolonić, 30. 5. 2022.

Od 23. do 27. svibnja 2022.g. učiteljica Draženka Kolonić sudjelovala je na edukaciji 4 Tools for Innovative Education koja se održala u Valenciji, Španjolska. Stručno usavršavanje je održano u sklopu Erasmus+ KA1 projekta Pokretači budućnosti iz područja obrazovanja darovitih učenika. Školska koordinatorica projekta je psihologinja škole Jelena Portner.

Cilj edukacije je bio upoznavanje s novim modernim metodama rada u razredu koje pomažu i učiteljima i učenicima u osnaživanju njihovih emocija i rješavanju sukoba te drugih vrsta izazova. Sve upoznate metode su primjenjive u svakodnevnom radu s učenicima svih uzrasta i potreba. Sudionici su posebno izmijenili iskustva o metodama koje koriste u radu s darovitim učenicima.

Osim edukativnog dijela, sudionici su upoznali znamenitosti i ljepote Valencije.