Podaci o projektu

Erasmus+ K2 projekt: "VSEŽIVLJENSKE VEŠČINE"

• Koordinator: Sonja Tušek Podobnik
  • Voditelj projekta: dr.sc. Tea Pavičić Zajec
  • Trajanje projekta: 01.09.2019. - 31.08.2022.
  • Nositelj projekta: OŠ Bistrica ob Sotli
  • Projektni partner: I. OŠ Varaždin
  • Vrijednost projekta: 114 000 €
  • Projektni tim: dr.sc. Tea Pavičić Zajec, Sonja Tušek Podobnik, mr.sc. Tamara Ređep, Karmen Hans-Jalšovec. Stella Kulaš, Verica Šilec, Dina Zebec, Blaženka Pavlović, Nevenka Đurak, Tatjana Posavec, Božica Breški.

Vijesti/aktivnosti

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 10. 12. 2019.

U sklopu Erasmus+ projekta Vseživljenske veščine- Lifelong skills održana je prva mobilnost učitelja od 25. do 29. studenog 2019. u San Pietro Al Natisone u Italiji. Na mobilnosti koja je trajala pet dana, a  održana je u malom gradiću na slovensko - talijanskoj granici sudjelovale su uz partnere iz Italije, Španjolske, Slovenije i učiteljice Adriana Držajić, Nena Đurak i Sonja Tušek-Podobnik iz I. OŠ Varaždin.

Uz radne sastanke na kojima se dogovaralo o narednim aktivnostima vezanim uz projekt, učitelji su posjetili redakcije novina na slovenskom jeziku, Muzej kršćanstva, Arheološki muzej i Nacionalni muzej u Cividale Del Friuli te Trst i Udine.

Talijanski partneri upoznali su ih sa talijanskim obrazovnim sustavom i načinom rada dvojezične škole, prednostima i nedostacima.

Logo projekta

Za potrebe projekta "Vseživljenske veščine" (eng. Long life skills) koji uključuje aktivnosti šivanja, kuhanja, izrade i oblikovanja predmeta od raznih materijala te sportskih igara, izrađen je logo projekta.