Podaci o projektu

Erasmus+ K2 projekt: "VSEŽIVLJENSKE VEŠČINE"

• Koordinator: Sonja Tušek Podobnik
  • Voditelj projekta: dr.sc. Tea Pavičić Zajec
  • Trajanje projekta: 01.09.2019. - 31.08.2022.
  • Nositelj projekta: OŠ Bistrica ob Sotli
  • Projektni partner: I. OŠ Varaždin
  • Vrijednost projekta: 114 000 €
  • Projektni tim: dr.sc. Tea Pavičić Zajec, Sonja Tušek Podobnik, mr.sc. Tamara Ređep, Karmen Hans-Jalšovec. Stella Kulaš, Verica Šilec, Dina Zebec, Blaženka Pavlović, Nevenka Đurak, Tatjana Posavec, Božica Breški.

Vijesti/aktivnosti

U sklopu božićnog druženja održane i radionice vezane uz Erasmus+ projekt „Vseživljenske veščine“.

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 21. 12. 2019.

Nakon vesele priredbe odražne u utorak 17.12. 2019. u prostorima I.OŠ Varaždin, učenici, učitelji i roditelji mogli su se upoznati s glavnim ciljevima novog dvogodišnjeg Erasmus+ KA2 projekta. Kako su glavni ciljevi ovog projekta osnažiti životne vještine, učenici i roditelji okušali su se u dvije radionice koje su za njih pripremili članovi projektnog tima.

Tijekom radionice „Izrada torbica za mobitele od eko kože i perli“ učenici su razvijali finu motoriku i kreativnost te osnaživali vještine preciznosti i strpljivosti. Također, savladali su tehnika šivanja i našivavanja te uživali u timskom radu i uzajamnom pomaganju. U radionici je sudjelovalo tridesetak učenika i roditelja koji su zdušno navodili perle i šivali svoju tokicu.

Druga radionica pod nazivom „Doručak za pet“  bavila se zdravom prehranom.  Ciljevi ove radionice bili su naučiti pripremiti zdravi doručak na tradicionalni i suvremeni način,  shvatiti važnost pripremanja i konzumiranja jutarnjeg obroka te energije koju on daje za normalno funkcioniranje organizma tijekom dana.  Tako su se mogle probati klasične palačinke ispečene na tavi, ali i palačinke pripremljene dehidriranjem. Tu su se našli i pekmezi od šljiva, namaz badema i čokolade, bijela kava, frape, zlevka… Neki učenici su se okušali i u pečenju palačinki. Uz uživanje u degustaciji raspravljalo se i o vrijednostima pojedinih namirnica te koji je doručak ukusniji, a koji zdraviji.

Veselo ozračje na radionicama bio je znak da su radionice uspjele, da su učenici uživali ali i ponešto nučili.

Varaždinski.hr

Logo projekta

Za potrebe projekta "Vseživljenske veščine" (eng. Long life skills) koji uključuje aktivnosti šivanja, kuhanja, izrade i oblikovanja predmeta od raznih materijala te sportskih igara, izrađen je logo projekta.