> eTwinning
eTwinning

je zajednica škola u Europi. Putem eTwinning platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

eTwinning

Kodeks ponašanja

Mole se svi učitelji i učenici da prije uključivanja u projekte prouče Pravila za eTwinnere  koja nam pomažu da eTwinning ostane siguran i zabavan.

U sklopu projektne mobilnosti održana je eTwinning radionica

Autor: Tamara Ređep, 19. 4. 2022.

U razdoblju od 04. do 08. ožujka održana je treća mobilnost učitelja iz partnerskih škola Erasmus+ K2 projekta Vseživljenske veščine, u sklopu koje je I. osnovna škola Varaždin ugostila svoje partnere iz Slovenije, Italije i Španjolske.  Osim upoznavanja lokalne kulturne i prirodne baštine, kuhinje i povijesti regije te sudjelovanja u radionicama na kojima su uvježbavali neke od cjeloživotnih vještina,  08.04.2022. učitelji gosti sudjelovali su i u eTwinning radionici koju su pripremile i održale mr.sc. Tamara Ređep voditeljica eTwinning projekta i dr. sc. Tea Pavičić Zajec

Radionica je uključivala pregled svih dosadašnjih izvršenih aktivnosti te dogovor o predstojećim. Također, započeti su neki jednostavniji zadaci koje će učitelji kasnije dovršiti sa svojim učenicima. Cilj radionice je bio da se učitelje uputi na mogućnost prijave za Nacionalnu oznake kvalitete koja se dodjeljuje učiteljima koji su surađivali na izvrsnim eTwinningovim projektima i koja znači da je projekt dosegnuo određenu razinu kvalitete u njihovoj zemlji.