> eTwinning
eTwinning

je zajednica škola u Europi. Putem eTwinning platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

eTwinning

Kodeks ponašanja

Mole se svi učitelji i učenici da prije uključivanja u projekte prouče Pravila za eTwinnere  koja nam pomažu da eTwinning ostane siguran i zabavan.

eTwinning projekt „Getting to know a mathematician from my country“

Autor: Marina Kopjar, 27. 6. 2023.

Glavni zadatak ovog projekta bio je da učenici istraže koji su važni matematičari iz njihove zemlje, a zatim ih predstave učenicima iz drugih škola. U projektu su pod vodstvom učiteljice Marine Kopjar sudjelovali učenici koji pohađaju dodatnu nastavu matematike.

Učenici su istražili i saznali da su poznati hrvatski matematičari kroz povijesni
pregled: Federik Grisogono, Franjo Petrić, Marin Getaldić, Ruđer Bošković, Mijo Šilobod Bolšić, Vatroslav Bertić, Vilim Feller, Danilo Blanuša, Đuro Kurepa, Nikola Tesla, Toni Milun. Izradili su prezentacije o svakom matematičaru te ih tako bolje upoznali, ali i predstavili sudionicima projekta iz drugih zemalja.

Tokom projekta učenici su predstavili sebe, svoju školu, grad i državu. Surađivali su s učenicima iz partnerskim škola u zajedničkim aktivnostima i anketama. Tokom projektnih aktivnosti razvijali su svoju kreativnost, prezentacijske vještine te vještine suradnje.