Hrvatski olimpijski dan

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 22. 9. 2008.

U srijedu 10.09.2008. godine učenici I. osnovne škole Varaždin uključili su se u obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana nizom aktivnosti.

Za učenike I.-IV. razreda koji su taj dan svi imali prepoznatljive bijele majce kao poveznicu s drugim sudionicima  obilježavanja dana organiziran je susret sa svjetskom prvakinjom u savate boksu Idom Kovačević ( inače bivšom učenicom škole) i prof. Emerikom Večerićem europskim prvakom.Oni su učenike  u školskoj športskoj dvaorani upoznali sa ovim ne baš poznatim sportom ( opremom i rekvizitima koji su potrebni,  a demostrirali su i jednostavnije zahvate) što je prihvaćeno sa velikim oduševljenjem.  Nakon toga učenici u su športskoj dvorani i igralištu održali sportske susrete  i natjecali su se u graničaru, skoku u vis i dalj, štafetnim igrama...

Članovi novinarske grupe intervjuirali su sportaše i saznali niz detalja o njihovim treninzima,  natjecanjima i zanimljivostima o savate boksu.
Za učenike viših razreda organizirana su međurazredna natjecanja u nogometu i košarci..

Hrvatski olimpijski dan