vijesti

Preporuka Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije Vijest ima dokument u privitku

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 17. 10. 2020. 13:18

vezana za postupanje nakon povratka učenika sa međužupanijskih i državnih sportskih natjecanja.

Korištenje zaštitnih maski za učenike V.-VIII. razreda Vijest ima dokument u privitku

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 14. 10. 2020. 14:45

Stožer civilne zaštite Grada Varaždina donio je Odluku o ponovnom  korištenju zaštitnih maski za učenike V.-VIII. razreda za vrijeme trajanja nastave. U privitku se nalazi Odluka i Preporuke za korištenje maski za lice. Odluka se primjenjuje od 15.listopada 2020. godine

Eko škola – obavijest

Autor: Draženka Kolonić, 12. 10. 2020. 19:16

I ove godine svi zajedno nastavljamo  provoditi naše uhodane eko aktivnosti koje ćemo proširivati novim znanjima. Glavne aktivnosti  provodit će se u virtualnoj učionici u Teamsima gdje će eko predstavnici razreda direktno sudjelovati i dobivati detaljne upute i informacije koje  će prenositi u svoje razrede. Razrađeni plan rada i aktivnosti za ovu školsku godinu dostupan je ovdje na web stranici škole http://os-prva-vz.skole.hr/skola/eko_skola. Mole se eko predstavnici razreda da se aktivno uključe u rad.

Petero djelatnika I. OŠ Varaždin dobilo nagrade najuspješnijih odgojno – obrazovnih radnika u školskoj godini 2019./2020. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Tea Pavičić Zajec, 6. 10. 2020. 13:01

Na Dan učitelja, 5. listopada, Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske nagradilo je 504 najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika u školskoj godini 2019./2020. temeljem odluke Povjerenstva za nagrađivanje. Među najizvrsnijim pojedincima koji su omogućili kvalitetno obrazovanje učenicima našlo se petero djelatnika I. osnovne škole Varaždin: Karmen Hans-Jalšovec, ravnateljica škole, dr.sc. Tea Pavičić Zajec, učiteljica razredne nastave, mr.sc. Tamara Ređep, učiteljica informatike, Ivica Kolarić, univ. dipl. ing., učitelj tehničke kulture i učiteljica njemačkog jezika Željka Hutinski.

Vezana vij

Europski dan jezika na Franjevačkom trgu

Autor: Željka Hutinski, 28. 9. 2020. 09:07

Na Franjevačkom trgu u Varaždinu je 26.9.2020. godine bio po 11. puta zaredom obilježen Europski dan jezika na inicijativu udruge „EKULT-Europski kulturni krug“ , udruge za popularizaciju njemačkog jezika.

LIK 2020

Autor: Dina Zebec, 23. 9. 2020. 19:26

Ovogodišnja izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna Varaždinske županije – LIK 2020. inspirirana je temom „Strip“. Učenici su imali zadatak istražiti podtemu “Kad bi spomenici pričali a legende oživjele“ te samostalno osmisliti strip. Učenici su vlastite ideje trebali izraziti tušem, perom i kistom ili digitalnim crtežom, a osim crteža, trebali su osmisliti i sadržaj te tekst stripa kako bi što vjernije dočarali izabranu legendu ili spomenik kulturno-umjetničke baštine.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 21. 9. 2020. 14:47

Stožer civilne zaštite Grada Varaždina donio je Odluku o  korištenju zaštitnih maski za učenike V.-VIII. razreda s područja Grada Varaždina koja se nalazi u privitku.

Zaključak o provođenju Programa produženog boravka učenika u osnovnim školama Grada Varaždina Vijest ima dokument u privitku

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 4. 9. 2020. 17:06

Obavijest o početku nastave u šk.g. 2020./21

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 3. 9. 2020. 08:42

Nastava u školskoj godini 2020./21. počinje u ponedjeljak 7. rujna 2020. godine. Raspored i organizaciju ulaska u školsku zgradu pogledajte u nastavku.

Obavijest o terminima prvih roditeljskih sastanaka u novoj školskoj 2020./21. godini.

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 3. 9. 2020. 08:37

U nastavku pogledajte termine održavanja roditeljskih sastanaka.

Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 Vijest ima dokument u privitku

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 16. 8. 2020. 11:32

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavljuje nelektoriranu inačicu dokumenta Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2020./2021.  u kojemu se predlažu modeli i nude preporuke za odgojno-obrazovni rad i izvođenje nastave u vrtićima i školama.

NABAVKA UDŽBENIKA I DRUGOG OBRAZOVNOG MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./21. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 17. 7. 2020. 18:32

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN.br.116./18) sredstva za nabavku udžbenika za redovne i izborne predmete za sve učenike osnovnih škola osiguravaju se iz Državnog proračuna.

U školskoj godini 2020./21. biti će u uporabi dvije vrste udžbenika:

• udžbenici za razrede koji su u frontalnoj provedbi kurikularne reforme: 1., 2., 3.,5., 6., 7. i 8. razrede – (fizika, kemija i biologija) - Tabela 1.a
  • udžbenici za  4. razrede i 8. razrede (osim fizike, kemije i biologije) koji su odobreni 2014. godine; tzv „postojeći udžbenici“ -Tabela 1. b

Upute za nabavku drugog obrazovnog materijala nalaze se u privitku.

VAŽNO - Obavijest roditeljima-starateljima vezano uz nabavku drugog obrazovnog materijala

Autor: Karmen Hans - Jalšovec, 16. 7. 2020. 08:43

Poštovani roditelji-staratelji,

molim da popis dodatnog obrazovnog materijala  objavljen  15.07.2020. godine smatrate privremenim zbog najave Grada Varaždina o dodatnom financiranju istog. Okvirni termin za objavu konačnog popisa je petak, 17.07.2020.  Molim da do tada svi roditelji bez obzira na mjesto stanovanja ne nabavljaju dodatni nastavni materijal.

PREPORUKE: COVID-19
SAMOIZOLACIJE/KARANTENA